Hakkında - KMKD

KONYA MAARİF KOLLEJLİLER DERNEĞİ
İçeriğe git
Anasayfa > Dernek
Değerli Dostlar,
Sevgili Okuldaşlarım,
MERHABA !
Konya Maarif Kolejliler Derneği, yalnız mezunlar arasında değil,  yolu bir şekilde bu okuldan geçmiş, eğitim almış olanları da kucaklamak, aralarında sosyal ve kültürel dayanışmayı güçlendirmek, okullarına, okul aile birliğine, okulun sosyal ve spor faaliyetlerine destek olmak, mezunlar arasında iletişim ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur.
Kurucu mezunlarımız; Mehmet Yaşar SEVÜK, Salim KOÇAK, Önal İkbal DURAN, Arif Hikmet ATALI, Celalettin ÇELEBİ, Emrehan HALICI, Muhtar Alp ÜNER, Hasan KOYUNCU ve Eyüp Hakan DURAN’a sonsuz teşekkürler.
Aslında topluluğumuzun çekirdeğini oluşturan, 1972 yılında İstanbul’da kurulan ve 1980’lere kadar etkinliğini sürdüren “Konya Maarif Koleji Mezunları Derneği”ne emek veren ağabey ve ablalarımızı anmadan geçemeyiz. Çünkü o yıllarda yeşeren birlik duygusu, dernekleşme çabaları kesintiye uğramış olsa da bir “Başlangıç” olarak okul tarihimizdeki saygın yerini almıştır. Emek veren, katkı koyan tüm mezunlarımıza selam olsun.
Okulumuz,  Eskişehir, İzmir (Bornova), İstanbul (Kadıköy), Samsun ve Diyarbakır Kolejleri ile birlikte 1955 yılında kurulan 6 Maarif Koleji’nden biridir. 1975 yılında yasal zorunluluktan adı Konya Anadolu Lisesi olarak değiştirilen okulumuz, 1987 yılından buyana Konya Meram Anadolu Lisesi olarak yoluna devam etmektedir. Bu nedenle, her ne kadar Derneğimizin adı Konya Maarif Kolejliler Derneği olsa da bu isim değişikliklerine bakmaksızın, KMKD Yönetim Kurulu olarak, hepinizi mezun olduktan sonra derneğimize üye olmaya, katkı koymaya, dayanışmaya davet ediyoruz.
Derneğimizin Genel Merkezi Ankara’da olup, Konya ve İstanbul’da şubelerimiz bulunmaktadır. Konya Maarif Koleji’nde (Konya Anadolu Lisesi ve Konya Meram Anadolu Lisesi’nde) eğitim görmüş veya öğretmenlik yapmış olanlar ile eğitim görmüş olanların eşleri derneğe üye olabilirler.
Değerli Dostlar,
Okulumuz, kurulduğu 1955 yılından buyana, üniversite sınavlarında gösterdiği başarılarıyla dikkat çeken, birçok akademisyen, sanatçı, yazar, gazeteci, bürokrat ve diğer meslek dallarında, iş dünyasında başarılı insanlar yetiştirmiştir. Unutulmamalıdır ki, sözünü ettiğimiz bu büyük birikimi, “çağdaş ve aydınlık bir Türkiye” ülküsünü gerçekleştirebilmek için kullanmak, ailemize, öğretmenlerimize ve yurdumuza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Ve başarı, “Birlik” olabildiğimiz zaman kolayca gelecektir, kuşkusuz...
Bu nedenle, mezunu olmaktan büyük mutluluk, onur ve gurur duyduğumuz okulumuza olan bağlılığımızı, camiamıza olan aidiyetimizi gösterebilmek için atacağınız en güzel, anlamlı ve önemli adım, mezuniyet sonrasında KMKD çatısı altında buluşmaktır.
“Göğsüm iman dolu, ruhum enerji,
Yaşa binler yaşa Konya Koleji…”
Sevgiyle kalın…
Burak YENER  (1974-1981)
KMKD Genel Başkanı
Tasarım Ali İŞERİ
Buy Safely and Securely with
İçeriğe dön