Arşiv - KMKD

KONYA MAARİF KOLLEJLİLER DERNEĞİ
İçeriğe git

DEĞERLİ KMK AİLESİ, YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ OLARAK YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYOR; 2021 YILININ TÜM İNSANLIĞA SEVGİ , BARIŞ, HUZUR, MUTLULUK, SAĞLIK VE BEREKET GETİRMESİNİ DİLİYORUZ.
SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA...
BAŞKAN
MEHTAP BOZKIR

Derneğimiz Konya Şubesi Genel Kurulu 5 Mart 2017 pazar günü yapıldı. Yeni yönetim kuruluna  ' aramıza hoş geldiniz' diyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. Tümünü Oku


18 Mart Cumartesi  akşamı katılımlarıyla bizleri onurlandıran büyük, küçük tüm okuldaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Tümünü Oku


KMKD EĞİTİM YARDIMI/BURS BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
Konya Maarif KolejIiler Derneği'nin dernek üyesi veya, hayatta olmayanlar da dahil, üye çocuklarının eğitimlerini Cumhuriyet ve Atatürk ilke ve devrimlerine uygun ve çağdaş bir biçimde sürdürebilmelerine katkıda bulunmak için karşılıksız olarak verdiği “EĞİTİM YARDIMI” başvuruları 15 Kasım’a kadar uzatılmıştır.
İlk defa başvuracak olan üyelerimiz ile daha önce Eğitim Yardımı almış olup bursunun devam etmesini isteyen üyelerimizin, www.kmkd.org.tr. adresindeki Eğitim Yardımı Başvuru formunu doldurması, istenen diğer belgeleri tamamlaması ve söz konusu belgeleri KMKD Genel Merkez, İstanbul veya Konya Şube Başkanlıklarına ulaştırması gerekmektedir. İletişim için Lütfen 0 532 6612049 nolu telefonla iletişime geçiniz ya da bilgi@kmkd.org.tr adresinden Derneğimize ulaşınız.

4. MADALYA ŞENLİĞİ YAPILDI
30. ve 40. Mezuniyet Madalyaları ile 50. Yıl Mezuniyet Anı Plaketinin verildiği “KMKD Madalya Şenliği”nin 4.sü 28.09.2013 tarihinde okulumuzda gerçekleştirildi.
KMKD Genel Başkanı Burak YENER’in açılış konuşması ile başlayan Şenlik, Okul Müdürü Sayın Gazi ÖZDEMİR ve Öğretmenler adına Halit BARDAKÇI (Emekli-Resim Öğretmeni)’nın konuşmaları ile devam etti. Daha sonra, 1963 yılı mezunu Candan BAYSAN’a 50. Yıl anı plaketi, 1973 ve 1983 yılı mezunlarımıza da 40. Ve 30. Yıl Mezuniyet Madalyaları takdim edildi. Son olarak yapılan video gösterisi ile Şenliğin gündüz bölümü tamamlandı.
Akşam bölümünde ise düzenlenen Gala Gecesinde  mezunlarımız  sevgideğer öğretmenlerimizle birlikte doyasıya eğlendiler.
Mezunlarımız Şenliğin İkinci gününde, Tenis-Kort (Tenis ve Dağcılık Kulübü) ‘ta “Etliekmekli Veda”ya katıldılar. Günün sonunda  “Gonya Gollecliler”,  biraz hüzünlü ama olabildiğince mutlu ve “en kısa zamanda yeniden görüşmeye söz vererek” ayrıldılar.
Madalya Şenliğimizi düzenleyen KMKD Genel Merkez Yönetim Kuruluna, KMKD Konya Şube Başkanı Metin GÜNDÜZ’e, ayrıca katkı koyan ve katılan herkese sonsuz teşekkürler…

ÖSS başarısı 2007 öss'de türkiye birincilerinden birini çıkaran okuldur.Fen liselilerin öss başarısını gördükçe laf attığı okuldur.
*2007 öss'de say-1;2'de ea-1;2'de pek çok derece çıkaran okuldur*.devamını beklemekteyiz*.

MERHABALAR, KONYA MAARİF KOLEJLİLER DERNEĞİ
''olarak baharı Abant’da karşılıyoruz.''
Yılların ardından eski okul arkadaşlarınızla araçlara''


2019 YILI AİDATINIZI ÖDEDİNİZ Mİ?
Değerli Mezun Üyelerimiz,
Aidatlarınızı ödeyerek “ÜYE SORUMLULUĞU”nuzu yerine getirdiğiniz sürece
  • Eğitim Yardımına (bağışlar hariç) katkınız olacak,
  • Dernek merkezinin kira, vergi, stopaj vb giderleri karşılanacak
  • Derneğimizin Tüzükte yer alan amaçların gerçekleştirilmesi kolaylaşacaktır.


DEĞERLİ KMK AİLESİ, YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ OLARAK YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYOR; 2020 YILININ TÜM İNSANLIĞA SEVGİ , BARIŞ, HUZUR, MUTLULUK, SAĞLIK VE BEREKET GETİRMESİNİ DİLİYORUZ.
SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA...
BAŞKAN
MEHTAP BOZKIR
İÇİMİZDEN BİRİ
Önal DURAN (Kurucu Başkan)
DR.ÖNAL DURAN(DERİ VE ZÜHREV İ HASTALIKLARI UZ.)
1949 KONYA DOĞUMEVİ DOĞUMLU İKİZ(DİĞERİ KAYIP).
İLK OKULU KARAMAN DAHA SONRA ANKARA FATİH İLKOKULU SONRASI 1960 KONYA MAARİF KOLEJİ ,ÖNCE
Adnan GÖKÇE
Adnan Gökçe 24 Mart 1947 ‘de Alanya’da doğdu. Çocukluğu kiracı olarak yaşadıkla- rı,yuzlerce dönüm bahçesi olan bir konakta, doğayla iç içe geçti.
1958 yılında ilk okulu bitirerek yatılı olarak Konya MaarifKoleji ‘ne başladı.
İhsan Sami BAŞAYTAÇ
3.Mayıs.1948’de Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da yaptı. 1958-67 yıllarında okulumuzda öğrenim gördü.
Mehmet Oktar YAYLALI
Ekim 1944 yılında Konya'da doğdum.
Babam rahmetli, hayırsever Konya doktoru Mustafa Yaylalı, annem rahmetli Nuran Yaylalı da Cumhuriyet kadını, beş çocuk yetiştirmiş ve Yeni Konya gazetesi'nde yazılar yazmıştır.
Hasan Eskil
Hasan ESKİL
“1943 yılında Konya bozkırındaki Karakaya Köyü’nde kerpiç bir evde dünyaya geldi, 2001
yılında İstanbul’un en yüksek ve modern binalarından birinde faaliyet gösteren Anadolu
Hayat’ın Genel Müdürlüğünden emekli oldu.” diye yazıyor özgeçmişinde…
Anadolu’nun bozkırındaki yoksul bir köyden çıkıp ödün vermeden zirveye varmak herkesin
harcı değildir, ama O bunu başardı. Başarıya giden yolda pek çok mihenk taşı vardı elbette,
ama “Başarı Öyküsü”nün bizi ilgilendiren kısmında Konya Maarif Koleji yer alıyor.

PRESİDENCY OF THE REPUBLİC OF TURKEY
Emrehan Halıcı Guinness Dünya Rekorlarına Adını Yazdırdı!

Sevgili arkadaşlar Konya Medaş galerisinde sergilediğimiz eserleri , sergimizi ziyaret etme şansı bulamayan tüm kolejliler için aşağıdaki dosyada beğenilerinize sunuyoruz. Satışta olan eserleri alabilmek için bizlerle iletişim kurabilirsiniz ve iletişim adresimizi dosyada bulabilirsiniz. Selamlar sevgiler ve teşekkürler.   PDF Dosyası için tıklayınız...
Tasarım Ali İŞERİ
Buy Safely and Securely with
İçeriğe dön